Kostrzyn nad Odrą, 31.07-02.08.2009

Sezon festiwalowy 2010 rozpoczęty. Z pewnością najgorętsze doniesienia ostatnich dni pochodzą z Gdyni. Jednak tak jak poprzednim razem mnie tam nie ma. Podobnie miało mnie nie być na ubiegłorocznym Przystanku Woodstock. Jednak dzięki propozycji Lukasa miałem niewątpliwą przyjemność wrócić tam po 10 latach. Co prawda nie do Żar, ale Kostrzyn okazał się również bardzo gościnny. Różnica polegała jednak na tym, że miałem okazję zobaczyć festiwal od drugiej strony. I nader często z tej najbardziej ekscytującej – ze sceny. Cel oczywisty: zdjęcia.
Podstawową różnicą i zarazem niedogodnością w fotografowaniu przystankowych koncertów, odróżniającą je od innych, była niedostępność przodu sceny. Przede wszystkim ze względu na jej (i tak mniejszą niż kiedyś) wysokość. Z tego powodu większość zdjęć powstało z dość dużego kąta, z boku sceny. Fotografowanie z pozycji standardowej fosy mijało się z celem. Nie ułatwiała też zadania ekipa telewizyjna (ludzka i zautomatyzowana), z którą jednak po małych zgrzytach pierwszego dnia udało się znaleźć wspólną przestrzeń.

Obszerne relacje pojawiły się już w trakcie koncertów na stronie Przystanku. Jednak dopiero teraz (11 miesięcy po fakcie) miałem czas aby przejrzeć efekty na spokojnie i podzielić się ich częścią. W ciągu 3 dni powstało kilka tysięcy zdjęć. Moim głównym polem działania była scena, ale niewątpliwie cały teren Najpiekniejszego Festiwali Świata był okazją do uzyskania świetnych fotek. To co niewykonalne dla jednej osoby udało się całej ekipie foto, w skład której weszli jeszcze Łukasz Giersz, Artur Rawicz, Agnieszka Janowska, Michał Sandecki, Arek Drygas, Łukasz Widziszowski, Mariusz Czpiewski, Błażej Sendzielski, Tomasz Banasik, Jerzy Pawleta, Andrzej Gałczyński, Magda Jabłońska, Katarzyna Sasin.
Mimo ciągłego pośpiechy i zaledwie kilku godzin snu podczas festiwalu udało się stworzyć świetną atmosferę. Mam nadzieję, że za 4 tygodnie będzie podobnie.

Do zobaczenia w Kostrzynie!

Jako bonus kilka ruchomych obrazków od ekipy OTV. Polecam Blenders :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

 likes / 0 Komentarze
Poleć ten post: