13
Sty-2011

19 Finał WOŚP – OrkiestroLOT

Warszawa, Pyrzowice, Chorzów, 09.01.2011

Tegoroczny XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczął się dla mnie dość wcześnie. Budzik dzwonił o 3:00. Powodem zbyt wczesnego wstawania (o tej porze zwykłem się kłaść) była zbiórka na Okęciu zaplanowana na 5:00.

Na miejscu czekał Embraer 145, który po raz kolejny wcielił się w rolę OrkiestroLOTu. Planowany na 35 minut lot do Pyrzowic nieco się przeciągnął z powodu mgły na docelowym lotnisku. Jeśli dobrze zauważyłem, za trzecim razem udało się bezpiecznie posadzić maszynę. Ogromne wyrazy uznania dla kapitana Sławomira Majchera!

Rozpoczęcie finału odbyło się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Stąd nastąpiło pierwsze telewizyjne łączenie na żywo. Po jego zakończeniu uzbrojeni w policyjną eskortę, z nieco nagiętym harmonogramem, udaliśmy się ponownie do portu w Pyrzowicach i następnie do Warszawy.

Choć niebo nad Stolicą nie grzeszyło przejrzystością, Kapitan Majcher zafundował pasażerom rundkę nad Warszawą. Niestety moje miejsce znajdowało się po przeciwnej stronie „przechyłu” i nie udało mi się dobrze sfotografować panoramy miasta. A taki widok ze swojego okna miał Łukasz Widziszowski:

 

 

 

Po krótkiej wizycie na Okęciu wraz z Jurkiem i ekipą udaliśmy się do studia S5 na Woronicza. Dzień w zasadzie dopiero się zaczął…

0

 likes / 3 Komentarze
Poleć ten post: